Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Škoda JS prohlubuje spolupráci s Dassault Systèmes

Publikováno: 21. dubna 2015 | Zobrazeno: 2672x
Společnost Škoda JS a.s. prodloužila a výrazně rozšířila využívání softwarového řešení SIMULIA. Dlouholetý zákazník poskytovatele platformy 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes bude vedle stávajícího nástroje Abaqus pracovat také s řešeními SIMULIA Isight, fe-safe a Tosca. Plánuje je využívat pro podporu a vývoj svých inženýringových aktivit, které se v oblasti výpočtů stále více opírají o využívání simulací za pomoci metody konečných prvků. Nové aplikace využije Škoda JS a.s. mimo jiné pro automatizaci procesů, topologické optimalizace a simulace životnosti výrobků.

Spolupráce s Dassault Systèmes a využívání jejích aplikací pro pevnostní analýzy umožní výpočtovému a konstrukčnímu oddělení Škody JS testovat výrobky už v raných fázích vývoje a predikovat chování nejrůznějších komponent a provozních celků vyskytujících se v jaderné elektrárně v různých situacích. Tyto situace mohou popisovat reálné provozní podmínky i hypotetické stavy, definované bezpečnostními scénáři daného provozního celku.

„Důraz na bezpečnost a životnost komponent v jaderné energetice roste a díky moderním softwarovým nástrojům značky SIMULIA jsme schopni těmto výzvám čelit a vytvářet kvalitnější a sofistikovanější výpočtové modely,“ uvedl Jiří Jeník, vedoucí odboru Výpočty, Škoda JS a.s.

Společnost ŠKODA JS a.s. se již více než padesát let zabývá inženýringem a dodávkami pro jadernou energetiku. Ve firmě v současnosti pracuje více než 1 100 pracovníků. Dvě třetiny z tohoto počtu představují odborné technické a administrativní profese.

Pohled na o do vnitřku reaktoru VVER100


Kontakty:
Carola von Wendland (Dassault Systèmes) carola.vonwendland@3ds.com +49 89 960 948 376
Štěpán Kačena (Grayling) stepan.kacena@grayling.com +420 774 226 127


Zdroj: Grayling